استراتژی مدیریت شبکه های اجتماعی

همه ما می دانیم که راه اندازی ابتدایی یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی رایگان و خیلی سریع می باشد .اما اصل مهم این است که هدف یک کسب و کار از وجود حساب کاربری شبکه اجتماعی چیست؟ یک شرکت بزرگ یا یک کسب و کار کوچک اهداف متفاوتی را برای راه اندازی یک حساب کاربری شبکه اجتماعی دنبال می کنند .

معمولا کسب و کارهای کوچک خیلی حوصله برای استراتژی خاص و علمی برای اداره صفحه اجتماعی خود ندارند و فقط بدنبال فروش و بازدهی زود می باشند که البته بزودی سرخورده شده و صفحه خود را ترک خواهند کرد و فعالیتشان هرروز کم رنگ شده و این جمله را از آنها خواهید شنید که سوشیال به کار ما نمیاید اما مشکل آنها اینجاست که معنی واقعی شبکه های اجتماعی را درک نکرده اند .

وظیفه شبکه های اجتماعی فروش مستقیم کالا نیست کما اینکه بعضی ها این فعالیت را انجام می دهتد اما قدرت سوشیال ها بالاتر ازین است که شما یک محصول بگذارید و بفروشید.

شما با شبکه های اجتماعی می توانید یک شبکه بزرگ روابط عمومی بین خود و کاربرانتان ایجاد کنید .تاثیر استراتژی روابط عمومی PR در کسب و کار شرکت های بزرگ دنیا اثبات شده است و شما همیشه یک مدیای بزرگ و ارتباط دهنده قوی بین خود و کاربران ومشتریانتان دارید که می توانید با آن اطلاع رسانی کنید، محصولی جدید معرفی کنید، راه اندازی بخش جدید را اعلام کنید و…

البته در طراحی پست ها و مطالب بارگزاری روی صفحه شبکه اجتماعی باید علم UX , UI رو هم در نظر بگیرید .هرچه کیفیت طراحی از منظرهای مختلف بالا باشد کاربران بیشتری آن را می بینند و با هم نیز به اشتراک می گذارند.

ما در تیم پلی مارکتینگ با دید وسیع و مطالعات روز افزون در مورد علم سوشیال مارکتینگ و طراحی پست های حرفه ای و راه اندازی صفحه های شبکه اجتماعی موفق برای بسیاری شرکت ها تجربه های بسیاری در زمینه استراتژی مدیریت شبکه های اجتماعی کسب نموده ایم و

پس از شما دعوت می کنیم از همین امروز کسب وکار خود را متحول کنید.

مشاوره

طراحی و پشتیبانی پلی مارکتینگ